בחירת תמונות ואביזרי נוי לבית

בחירת תמונות לבית

עיצוב פנים והלבשת הבית - תכנון ריהוט מעוצב לבית

כדאי להקדיש מחשבה בבחירת תמונות ואביזרי נוי משלימים בסיום תהליך עיצוב פנים הבית ובשלב הלבשת הבית – הום סטיילינג.

תמונות ואביזרי נוי משלימים את תהליך עיצוב הפנים ומוסיפים עניין, צבע וטקסטורות. הם משלימים את בחירת הריהוט והתאורה ומוסיפים פן אישי וייחודי לעיצוב דירה והשלמת התחושה שהופכת אותה לבית.

אביזרים לעיצוב בית חדש

אחרי שבחרנו וילונות, שטיחים, כריות ועציצים, להשלמת האווירה של בית מעוצב כדאי להוסיף תמונות. כל מעצבת פנים יודעת שיש התפלגות די ברורה בעניין התמונות – יש משפחות שיש להן תמונות רבות שעוברות איתם מהבית הקודם, ויש משפחות (לרוב זוגות צעירים..) שיש ברשותן רק מספר קטן של תמונות ופריטים שעוברים איתם לבית החדש, לרוב הם יהיו מעוניינים להרחיב את מאגר התמונות והאביזרים ואין הזדמנות טובה יותר לכך מתהליך של עיצוב פנים לפני מעבר לבית חדש.

העדפה אומנותית, זמן ותקציב..

עיצוב פנים לסלון הבית - בחירת ריהוט תמונות ואביזרים
ריהוט – פינת ישיבה בסלון

תהליך בחירת תמונות ואביזרי נוי לעיצוב הבית מתייחס להעדפה אומנותית, לזמן ולתקציב שאתם מוכנים להקדיש למטרת עיצוב פנים של הבית. השימוש במושג 'תמונות' מתייחס בראש ובראשונה ליצירות אומנות של אומנים ישראלים ותיקים או אומנים צעירים בראשית דרכם, את יצירותיהם ניתן לרכוש בגלריות שונות בטווחי מחירים מגוונים.

התקציב הוא גורם מכריע על ההחלטות שנקבל בעת עיצוב בית או עיצוב דירה. אפשר לרכוש בתקציב צנוע תמונות עם איורים אבסטרקטיים או ציורי נוף וטבע, אותם ניתן למצוא בחנויות עיצוב פנים, ריהוט ואביזרי נוי. למתעניינים באומנות ישראלית, מעצבת הפנים יכולה אפילו להפנות אתכם ליועצת אומנות מוסמכת כדי שתוכלו לבחון יצירות אומנות של אמנים ישראלים צעירים ומבטיחים, לפעמים זו הוצאה שיכולה להשתלם מאוד בעתיד..

חיפוש עצמאי באינטרנט

לאלו שמוכנים להשקיע זמן ומאמץ, אפשר לחפש באינטרנט תמונות מוכנות או לרכוש קבצי תמונות ולהדפיס ולמסגר אותן באופן עצמאי לפי בחירתכם. כדאי להתייעץ עם מעצבת פנים מומלצת שתחווה דעה מקצועית על הפריטים שבחרתם ותדריך אתכם לגבי אופן הוצאת הדברים לפועל.

אביזרים נוספים לעיצוב פנים

מראה מעוצבת בסגנון כפרי לחדר אמבטיה

קיימות וריאציות נוספות למושג של 'תמונות ואביזרי נוי', כגון: יצירות אומנות ממתכת לתלייה על הקיר, מסכות עץ מקוריות ומראות ממוסגרות בצורות מגוונות, אותן ניתן לתלות בסלון או בחדר השינה ולהוסיף בעזרתם עניין ואופי המשקף את הטעם של דיירי הבית.

על מנת שתצליחו לשמור על קו וסגנון עיצובי אחיד ותגיעו לתוצאה סופית מרשימה, מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים שתלווה את תהליך בחירת האלמנטים ותגבש תוכנית עיצוב פנים באופן מתאים. מעצבת פנים תוכל גם להפנות אתכם לגלריות וחנויות שיתאימו לסגנון הרצוי עבור הלבשת הבית, בהתאם לתקציב שעומד לרשותכם ולסטיילינג הנכון שיביא למראה הרצוי.

יצירת הרמוניה בתמונה הכללית

אפשר להתאים את גווני הצבע בתמונות שבחרתם לגווני הצבע בחדר, כך שיגזרו מאותה משפחה של צבעים. נגיעות של גוונים נוספים יוכלו להשלים את התמונה הכללית בחלל ולגרום לכל הפריטים להשתלב יחד בהרמוניה.

נסו ליצור איזון בין האלמנטים אבל כדי שזה לא יהיה משעמם עליכם לשמור על יצירת עניין. לדוגמה: תמונות צבעוניות יכולות להוסיף עניין לחלל המעוצב בגוונים בהירים ועדינים.

מיקום נכון ביחס לחלל

במקביל לבחירת התמונות, יש לתכנן גם את מיקום התלייה שלהן בחלל הבית. תליית התמונות בחדרים השונים תיעשה בהתאם לגודל התמונות ביחס לקירות המיועדים. כדי לשוות לחלל מראה מאוזן והרמוני, צריכה להיות התאמה ביחס בין גודל החדר וגודל התמונות או מקבץ התמונות. כדאי להשאיר רווח סביר בין התמונות ולשמור מרחק מאלמנטים כגון מנורות על הקיר, חלונות או וילונות.

תכנון עיצוב בתים בליווי מעצבת פנים מקצועית

מומלץ לתלות את התמונות לפי מרכז הקיר או לפי מרכז אלמנט מרכזי דומיננטי, כגון: ספה גדולה בסלון, שולחן אוכל, מיטה בחדר שינה וכו'..

מקובל לתלות את התמונות כך שמרכזן יהיה בגובה העיניים של אדם ממוצע, בסביבות 1.55-1.60 מטר, אך כמובן שניתן לשנות את המיקום בהתאמה לדרישות בעלי הבית והעדפתם האישית.

טיפ חשוב: בדיקת פרופורציה

טיפ חשוב שיעזור לכם לצלוח את המשימה: לפני תליית התמונות כדאי לסדר אותן על הרצפה, בסמוך לקיר המיועד לתלייה, כך תוכלו לראות ולהעריך את סדר התלייה והמרווחים בין התמונות. בדיקה זו תעזור לכם להתרשם ולדמיין כיצד זה יראה על הקיר. בשלב זה אפשר לערוך ניסיונות ולבדוק מספר שינויים. החלו במלאכת התלייה רק לאחר שהחלטתם מהו הסדר המתאים ובחרתם סופית את המיקום של התמונות על הקיר.

עיצוב סלון עם 2 תמונות בגודל זהה

המלצות לאופן תליית התמונות באזורים נבחרים בבית:

1. תמונה גדולה דומיננטית אחת מעל הספה בסלון – תמונה גדולה המשלימה את קיר הספה הראשית בסלון, ניתן לשלב 2 מנורות קיר משני הצדדים.

2. מעל הספה בסלון: זוג תמונות או שלישיית תמונות זהות בגודלן – תמונות מנושאים דומים וגוונים דומים, לעיתים שתי התמונות ביחד מהוות ציור משלים. זוג התמונות יתלו בגובה שווה ובמרחק לא גדול האחת השנייה. מומלץ שזוג התמונות יהיה בגודל עם נוכחות יחסית לקיר, לספה ולכל חלל הסלון. 2 תמונות במידות של 60 על 80 ס"מ, או 50 על 70 ס"מ.

3. מעל הספה בסלון: רביעיית תמונות זהות בגודלן – התמונות תתלנה בגבהים ובמרחקים שווים. המקבץ הכולל 4 תמונות יכלול תמונות בממדים קטנים יותר, כגון: 35 על 35 ס"מ, או 40 על 40 ס"מ.

סידור 4 תמונות לעיצוב חלל הסלון

4. מעל הספה בסלון: מקבץ תמונות בגדלים שונים – מקבץ של תמונות בגדלים שונים ולעיתים בעלי מסגור שונה, רצוי שיהיה מכנה משותף של גוונים בצבע. אופן התלייה יכול להיות כך שכל התמונות מתיישרות בקו דמיוני אחד עליון, או שהן תלויות בגבהים שונים ובמרחקים שונים, אבל כולן נכללות במלבן או ריבוע דמיוני שתוחם אותן לצדדים ולגבהים העליונים והתחתונים.

ניתן לתלות גם בגבהים משתנים, ללא התייחסות לריבוע תוחם, אז מתקבל מראה קליל ומודרני יותר.

מקבץ תמונות בסידור מעוצב לבית

סידור תמונות בעיצוב א-סימטרי5. תמונות בפינת האוכל – ניתן למקם תמונה אחת גדולה, או 2 תמונות זהות, במנח אופקי או אנכי. ואפשר גם מקבץ תמונות א-סימטרי בגדלים שונים.

6. תמונות מעל הקיר הראשי בחדר השינה – כדאי לא להעמיס יותר מידי מעל המיטה בחדר השינה, במיוחד אם הקיר הדומיננטי של ראש המיטה צבוע בצבע מיוחד. ניתן למקם תמונה אחת גדולה, או מקבץ של 2-3 תמונות בגדלים קטנים יותר של 30 על 40 ס"מ, רצוי בצבעים רכים והרמוניים שמשתלבים עם צבעי החדר וגוון הקיר לראש המיטה.

7. קיר תמונות משפחה – ליצירת אווירה ביתית ומשפחתית, כדאי לבחור קיר באחד המסדרונות בין החדרים ולמקם עליו תמונות של בני המשפחה מתקופות שונות.

ניתן לבחור תמונות בגדלים שונים ועם מסגרות שונות, או להקפיד על מסגרות ב- 2 עד 3 גוונים. למשל: לבן, עץ וזהב.
ליצירת עניין, ניתן לבחור בתמונה אחת או שתיים במסגרת אליפטית מיוחדת.

עיצוב בתים בירושלים והסביבה - עיצוב חדרים

8. תמונות בכניסה לבית – במידה ושטח הכניסה מרווח ומאפשר, ניתן לתלות מקבץ תמונות קטן בכניסה לבית, בצד הקונסולה והמראה או ארון המעילים. מקבץ של תמונות קטנות עם מסגרות מעניינות יכול להוסיף עניין וסקרנות לנכנסים בפתח הבית.

9. מיקום אביזרי נוי בודדים – תליית אביזרים קטנים ומיוחדים מהווה אופציה נהדרת בדירות קטנות או במסגרת תקציב מוגבלת. ניתן לתלות מראות מעוצבות ומיוחדות, ניתן לבחור מדפים קטנים מעץ או מתכת ולמקם עליהם עציצים וחפצי נוי קטנים.

הם בהחלט יכולים להוות תחליף או תוספת לתליית תמונות באזורי הבית השונים. ניתן למקם אביזרי נוי אלו במסדרון, בפינה ריקה בסלון או בפינת האוכל, בחדר השינה או בכניסה לבית.

ליווי מקצועי של מעצבת פנים

ליווי של מעצבת פנים מומלצת יהפוך את תהליך עיצוב הבית לחוויה מעניינת ומהנה. הכוונה מקצועית תוכל לסייע רבות בהלבשת הבית, בחירת התמונות ואופן התליה המתאים, אך חשוב מאוד שגם ליווי מקצועי של מעצבת פנים ייעשה תוך היכרות מעמיקה עם מאפייני הבית והדיירים.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ