תכנון ספריה מעץ וגבס

ספריית עץ שילוב מסגרת עץ אלון וצבע לבן

תכנון ספריה לאחסון הספרים בבית היא חלק חשוב בתהליך של עיצוב דירות או עיצוב בית פרטי.

הספריות בבית יכולות לשוות לכל חדר אווירה נעימה יותר ומראה ייחודי ומסוגנן, מתאימות לעיצוב בסגנון מודרני מינימליסטי ומשתלבות היטב  גם בסגנון כפרי וגם בעיצוב וילות.

ההחלטה הראשונה היא היכן למקם את הספריה הראשית בבית, האם בחדר העבודה, בסלון או לעיתים בהתאם למבנה הבית במסדרון ארוך, בעליית גג או במרתף. תכנון הספריה החדשה  יתחיל במדידת כמות הספרים הקיימים בספריות קיימות, ומדידת גובה הספרים. מדידת הספרים תעשה במדידת אורך המדף בכוננית והכפלתו במספר המדפים. למשל כוננית  שאורך  המדף הוא 80 ס"מ ומכילה 5 מדפים מכילה 4 מטר של ספרים. המרווח  הסטנדרטי בין מדף למדף בכונניות מוכנות הוא בממוצע 34 ס"מ. במידה ויש אלבומים או ספרים גבוהים יש למדוד את גובהם וכמותם ולתכנן מדף גבוה יותר. רוחב ספריה בדרך כלל כ-30 ס"מ.

תכנון כוננית הספרים:

ניתן למצוא כוננית מוכנה מעץ בחנויות לריהוט  וחנויות לריהוט משרדי. היתרון הוא במהירות האספקה ובמחיר. החסרון העיקרי בכוננית מוכנה הוא הפשרה על מידות הכוננית,וחומרי הגימור. את גובה המדפים ניתן להתאים רק  בחלק מהמוצרים. המחירים נגזרים  מהחומר של הכוננית והציפוי של המדפים כאשר המחיר בסדר עולה  מהנמוך לגבוה הוא  מדפי פורמאיקה,  מדפים מצופי פורניר , ומדפים מעץ מלא . ניתן לתכנן כוננית ספרים בסיוע מעצבת פנים , אשר תפנה את הלקוח בסוף התכנון למספר נגריות מומלצות בעלות נסיון מוכח בתחום. היתרון בתכנון ספריה והזמנה אצל נגר היא בגמישות התכנון, ניתן לתכנן את המידות הרצויות של רוחב וגובה הספריה, המרווח בין המדפים,עובי המדפים והדפנות  ולעיתים ניתן לתכנן בבסיס הספריה  דלתות אחסון סגורות מעץ או עץ בשילוב זכוכית.. המחיר נגזר מהחומר שנבחר לכוננית , החל ממדפי פורמאיקה, פורניר, עץ צבוע בהזמנה ועץ מלא.

עיצוב הבית עם ספריות גבס

במסגרת  תהליך עיצוב הבית  ניתן לתכנן בעזרת מעצבת  פנים  ספריות גבס, המשתלבות באופן הרמוני וייחודי בכל חדר והנראות כחלק מהקיר. הספריות משוות לכל חדר  מראה מסוגנן ואווירה נעימה והרמונית בחלל המגורים העיקרי, בחדר העבודה,  במסדרון ארוך וגם בחדר הילדים.

ספרייה על קיר שלם העשויה מגבס או שילוב של גבס ומדפי עץ מרשימה כאלמנט עיצובי ויכולה להכיל כמות גדולה של ספרים לאוהבי ספרים מושבעים שצברו כמויות רבות של ספרים לאורך השנים. היתרון של ספריה שהשלד שלה עשוי מגבס מתבטא גם  בגמישות תכנון המידות שלה. החל מספריה פינתית קטנה ועד לספריה על קיר שלם של כמה מטרים. ספריית הגבס יכולה להיות בנויה כולה מפרופילים של גבס או משולבת באלמנטים שונים כגון: זכוכית, מדפי עץ, בגון עץ טבעי או לבן או כל צבע אחר. אפקט נוסף  של תכנון ספריות גבס  בחלל קטן במיוחד, ניצול  אופטימלי של גודל החלל המשווה לו מראה גדול יותר מאשר במציאות. ניתן לשלב בספריה פתרונות  תאורה בפרופילים העליונים וכן ניתן לתכנן מדפים בצורה לא סימטרית ליצירת מראה עיצובי  מעניין יותר ולגיוון לפי גובה הספרים.

מחיר בניית ספרייה מגבס

עלות בניית ספריית גבס או ספריית גבס המשלבת מדפי עץ נמוכה במידה רבה  מבניית ספריית עץ המתפרסת על קיר שלם  בהזמנה לפי מידות אצל נגר. במידה ומעוניינים לחסוך בהוצאות, מומלץ לנצל גומחה קיימת בבית, ולהוסיף לה את ההשלמה הנדרשת בעזרת בניית ההשלמה  מגבס.

החסרון היחידי בתכנון ספריית גבס הוא הקשיחות של התכנון שכן לא ניתן להעבירה ממקום למקום ולכן כדאי לתכנן בקפידה ולהתיעץ עם אדריכלים ומעצבי פנים לפני תחילת  התכנון והבנייה.במידה ורוצים לשלב פס תאורה   כדאי לבחור בקבלן המתמחה גם בעבודות חשמל.

 למידע נוסף, ניתן לפנות לורד גרניט, עיצוב פנים בירושלים, מבשרת ציון, מודיעין והמרכז.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ