תכנון הכניסה לבית

דלת לבנה בכניסה של בית בירושלים
דלת לבנה בכניסה של בית בירושלים

כדאי להקצות מחשבה ותשומת לב בתכנון הכניסה לבית, לעיתים בתהליך התכנון ועיצוב הדירה   נשכחת הכניסה לבית ואני רוצה להדגיש את חשיבות  תכנונה.

הכניסה לבית צריכה להיות  מזמינה, מרשימה , הצצה לחלל המגורים ומעין כרטיס ביקור לסגנון עיצוב הבית או הדירה ואופי האנשים הגרים בבית. כידוע, אין הזדמנות שנייה לרושם הראשוני. פרט לפן העיצובי הכניסה לבית צריכה להיות פונקציונלית ולהיות לעזר לנכנסים לבית ע"י מתן רעיונות ופתרונות עיצוביים לשימוש בכניסה לאחסון חפצים ושימוש בהם בעת כניסה ויציאה מהבית. תכנון הכניסה לבית , המבואה,  נגזר בראש ובראשונה מתכונות המבנה של הכניסה – גודל השטח העומד לרשותנו, האם הוא מופרד ע"י קיר או שנכנסים ישר לחלל גדול רחב .אציג מספר רעיונות לתכנון ועיצוב הכניסה לבית.

1. קונסולה – 

קונסולה דקה עם מגירה או שתיים ומעליה מראה מיוחדת עגולה , אליפטית או בעלת מסגרת מיוחדת המשתלבת עם מבנה הקונסולה ,אופציה  למסגרת מתכת המתקשרת עם הידיות והרגליים של הקונסולה. מעל המראה ניתן למקם מנורה מיוחדת וניתן לצבוע את  הקיר מול הכניסה בצבע מיוחד או לחפות בטפט  המדגיש את הקונסולה והמראה .אפשר לגוון ובמקום מראה אחת גדולה למקם 3-4 מראות קטנות בגובה תלייה שונה, ניתן להחליף את המראה בתמונה  או לתכנן נישה קטנה בקיר ולמקם בה את המנורה כמנורה תלויה . הקונסולה מהווה פיתרון עיצובי וגם משמשת כמגירות לאחסון חפצים קטנים ושימושיים בכניסה לבית.

שידה וקיר לבנים בכניסה לבית
שידה וקיר לבנים בכניסה לבית
ארון וויטרינה בכניסה לבית
ארון וויטרינה בכניסה לבית

2. ארון מעילים ונעליים –  

במידה ויש שטח מתאים בכניסה לבית תכנון ארון מעילים ונעליים בכניסה לבית יכול להיות שימושי מאד ויחד עם זאת יפה ומזמין. הארון צריך להיות מתוכנן בקפידה ובצורה מיוחדת – ארון עם חלון פנימי ובחלק התחתון ארון נעליים  ובצדדים יחידות סגורות לאחסון מעילים ותיקים. אופציה אחרת ארון שמחציתו סגור ומחציתו  דופן פתוחה  ומעליה ארון עליון . בחלק הפתוח המרכזי ניתן למקם מתלה  ומדף בתקווה לשמור את האזור מסודר. במידה ורוצים לנצל את כל השטח כארון סגור אפשר לתכנן אותו בצורה מעניינת – לבחור בצבע מיוחד כחול, תכלת, ירוק מנטה או אפור, להוסיף ויטרינות זכוכית ודלתות עם דופן מחורצת במידה וסגנון הבית כפרי. ניתן לתכנן גם ארון בסגנון נורדי או מינימליסטי  כאשר הארון בקווים נקיים וחלקים ומשלבים בו יחידה פתוחה מחופה בעץ  המוסיפה עניין  ושוברת את אחידות הארון .היחידה הפתוחה יכולה לשמש לאחסון מפתחות, מטען לטלפון הנייד ועוד.

3. מתלה מעילים וספסל המשמש לאחסון –

במידה ושטח הכניסה  קטן יחסית או לא מעוניינים להעמיס בארון בכניסה לבית – ניתן לתכנן ספסל המשמש גם לאחסון בחלקו התחתון ומעליו מתלה מעילים ומדף עליון. הספסל יכול להיות בנוי מלוח עץ או מרופד והקיר  צבוע בצבע מיוחד המשתלב עם המתלה, הספסל  וסגנון הבית .  ניתן לתכנן ספסל ישיבה ואחסון בחלק התחתון בלבד ובחלק העליון לתלות  תמונות , או מסגרות המכילות חפצי נוי .פתרון פשוט , קל ולא יקר במיוחד אך מחייב שמירה על איפוק וסדר שכן לא נרצה להיכנס לבית עם מתלה עמוס וספסל מלא בתיקים וחפצים שונים.

מראה מעוצבת בסגנון כפרי לחדר אמבטיה
מראה מעוצבת בסגנון כפרי לחדר אמבטיה
עיצוב בתים פרטיים - שידה במבואה
ריהוט - שידה במבואה

4. מיקום פריטים בודדים

בחירה בפריטים קטנים ומיוחדים יכולה להיות אופציה נהדרת בדירות קטנות ובמסגרת תקציב מוגבלת. ניתן למקם שידת וינטאג קטנה ,ספסל קטן או מתלה מעילים  עומד בשילוב מראה או  מקבץ תמונות קטן ולייצר כניסה מזמינה  ומסקרנת לבית בעלות נמוכה .

כדאי להקדיש תשומת לב גם לדלת הכניסה , לבחור בדלת כניסה מעניינת, דלת בצבע מיוחד או דלת כניסה מעוצבת עם חלונות שיכולה להיות בו זמנית גם בטיחותית. במידה ויש דלת פלדלת סטנדרטית קיימת אפשר להדביק טפט ולקבל תחושה של דלת חדשה. כדאי להתייחס גם למראה של הדלת מכיוון חדר המדרגות או הכניסה לבית הפרטי. כדאי לדאוג שתמיד יהיה שטיח ניגוב רגליים נקי ואם אפשר עם כתובת או דוגמא מעניינת. עציץ או שניים כמובן עדיפות לעציצים טבעיים אבל גם צמחייה מלאכותית איכותית תתקבל בברכה במקומות בהם אין תנאי גידול מתאימים. כדאי להשקיע בשלט נחמד של שם המשפחה או הדיירים על הקיר ליד הפעמון  או על הדלת.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ