תכנון ארונות אמבטיה

תכנון ועיצוב ארונות אמבטיה הפכו לטרנד עכשווי בעת עיצוב בית פרטי.

האתגר העיצובי גדל בשנים האחרונות, בשילוב שכלולים חדשניים לצד חומרים מעניינים שחדרו לתחום עיצוב חדרי אמבטיה. מגמה זו הופכת את ארונות האמבטיה לאובייקט יפה, איכותי ומרשים המותאם אישית למידות האמבטיה וצרכי הבית ודייריו. כדאי לתכנן מראש את ארון האמבטיה היטב כיוון שקשה לערוך בו שינויים יחסית לארונות אחרים בעיצוב בית. ארון אמבטיה מפנק מכיל בתוכו מקום למגבות נקיות, אחסון לחומרי רחצה וטיפוח ואם הוא גדול דיו אפשר לאחסן בו חומרי ניקוי.

אפשר לקנות ארון אמבטיה מוכן בחנויות לקרמיקה ואביזרי סניטציה, ברוב המקרים המידות מוכתבות מראש, אך אפשר גם בחברות ריהוט המתמחות גם בחדרי רחצה להזמין ארונות במידות הנחוצות..  לגבי הקלות הרבה של ניקוי קרמיקה בחדר האמבטיה, כדי לשמור על מראה עיצובי נקי וחדיש אין ויכוח בכלל, אך ישנה אפשרות נוספת להזמין את הארון לחדר האמבטיה אצל נגר פרטי ולתכננו לפרטי פרטים ולהתאימו למידות המיוחדות של חדר האמבטיה.

ארונות אמבטיה נחלקים לארונות ניצבים, בעלי רגליים הניצבות על הרצפה וארונות תלויים המקובעים אל הקיר בתלייה. לעתים הארון התלוי מורכב  מ 2 – 3  מגירות בלבד.

עיצוב חדרי אמבטיה קטנים - כיור מעוצב של בית פרטי לאחר עיצוב פנים

עיצוב של ארון אמבטיה

עיצובו של ארון האמבטיה נגזר בראש ובראשונה מגודלו של החדר, תפקודו ומטעמם האישי של בעלי הבית ומסגנון עיצוב הבית.

ארון בחדר רחצה לאורחים יכול להיות מקום קטן ופונקציונלי שנושא את כיור הרחצה ומאחסן פריטים בודדים אם המרחב מאפשר זאת. במקרה כזה גם כיור הרחצה יכול להיבחר כקערה מיוחדת בעיצובה. ניתן ליהנות ממבחר גדול  ומגוון הקיים בחנויות או מייצור אישי ע"י אמני קרמיקה, והיות וכל תפקידו של הכיור לשמש לנטילת ידיים בלבד.

ארון באמבטיה הראשית של הבית במידה וקיימת רק אמבטיה אחת בדירה או בבית יצטרך להתאים לאחסון כל אביזרי הרחצה והטיפוח של דיירי הבית וצריך להיות מתוכנן בהתאם.

ייתכן ולא יוותר מקום לאחסון חומרי ניקוי ומגבות. מגבות ניתן לאחסן במעמד מיוחד נפרד במידה ויש מספיק מקום בחלל. כאשר הבית גדול ומכיל מספר חדרי רחצה – יתוכננו הארונות בהתאמה אישית לארון באמבטיה של יחידת הורים או של חדרי ילדים.

חומרים המשמשים בבניית ארון האמבטיה : חומרי הארונות – מגוונים מתמיד – ארונות מעץ מלא בגימור טבעי, עץ מלא צבוע בצביעה אפוקסית, סנדביץ' מצופה פורמייקה, וארונות זכוכית. דפנות הארון יכולות להיות עשויות ממגוון חומרים כגון מסגרת אלומיניום מצופה בפורמייקה או טרספה העמידים בחום ולחות ומתאימים לחדרי אמבטיה. צבע דפנות הארון צריך להתאים, לגוון הקרמיקה ולסגנון חדר הרחצה כולו. ההתאמה יכולה להיות התאמה לאותה משפחת גוונים או התאמה בגוונים מנוגדים, למשל קרמיקה לבנה, אמבטיה בקווים נקיים קלאסיים  וארון שחור,  אפשר גם להתאים את הרצפה לאריחים לבנים בהירים עם שיבוץ אריחים קטנים שחורים.

בעבור עיצוב פנים של חדרי אמבטיה בסגנון של עיצוב כפרי, יתאים מאד ארון מעץ מלא בגוון טבעי או בגוון כהה בהתאם לגוון האריחים.

החיפוי העליון של ארונות אמבטיה:

עיצוב חדרי רחצה בירושלים - עיצוב פנים לחדרי אמבטיההמשטח העליון של ארון האמבטיה נבחר בהתאם לחומר הגימור ממנו עשוי הארון, סגנונו ולתפקוד חדר הרחצה :

ארון האמבטיה המסורתי מכוסה בדרך כלל בשיש ובמרכזו כיור. במשך השנים הופיעו כיורים בצורות עגולות ואליפסיות וצורת ההתקנה התחלקה בין כיור תחתון המותקן מתחת לשיש וכיור עליון. גובה הארון המשולב עם השיש מעליו. בד"כ מגיע ל90 ס"מ.

פתרון נוסף הוא משטח משולב המכיל בתוכו את הכיור כמו במשטחי הקוריאן או החרס ויוצר מראה אחיד ונקי.

בשנים האחרונות ככל שתחום עיצוב דירות ועיצוב בתים פרטיים בירושלים ובכלל מתפתח, גם הגיוון של חדרי אמבטיה מעוצבים מתפתח בהתאם.

אפשר לעצב ארון אמבטיה שגם חלקו העליון מעץ ועליו מונח כיור חיצוני מרשים מרובע, עגול או דמוי קערה. במקרה כזה יש לתכנן את גובה הארון בהתאם לגובה נמוך יותר, למשל 75 ס"מ ולהוסיף עליו את גובה הכיור. גימור כזה של ארון מתאים יותר לשרותי אורחים או למסעדות ופחות לחדרי אמבטיה המשמשים לרחצה מרובה ובמיוחד של ילדים בגלל בעיית ניקיון ותחזוקה לאורך זמן.

משטח זכוכית – אפשרות נוספת המשתלבת יפה עם כיור זכוכית או כיור מחומרים קרמיים. גם כאן אפשרות זו מומלצת יותר לחדרי רחצה לאורחים. ישנם משטחים ייחודיים המשלבים יצירות אומנותיות ופרחים מיובשים בתוך משטחים עשויים חומרים פלסטיים קשיחים ועמידים, עליהם מתקינים כיורי חרס. מדובר בסגנון עיצוב חדרי אמבטיה מקורי ויפה אך גם המחיר בהתאם.

ברזי אמבטיה

המבחר של ברזים לאמבטיה מגוון מאד החל בעיצובים וכלה במחירים.

חנויות הקרמיקה ואביזרי סניטציה ואמבטיה המובילות כמו אלוני, זהבי עצמון, ויה ארקדיה, נגב וכד' מייבאות ברזים בעיצובים חדשניים ופונקציונליים ממגוון חברות כמו: Grohe,   Damixa,  KWC,  Medici,  Bandini  ,Vitra,  Jacob Dalfon

ברזים תוצרת הארץ כמו מדגל וחמת בעלי עיצובים חדשניים שלא נופלים ביופיים  ותפקודם מברזים מיובאים ומחיריהם סבירים יותר..

כדאי לבחור בברז לא רק על סמך עיצובו ומחירו אלא גם בעיקר לפי מידת התאמתן למיקומו ומטרתו בחדר הרחצה. כדאי להתייעץ לשם כך עם אדריכלים ומעצבי פנים מנוסים.

ברז לרחיצת ידיים בלבד בחדר רחצה לאורחים יכול להיבחר לפי עיצובו, אבל ברז בחדר אמבטיה המשמש לרחצה לכל בני המשפחה צריך להתאים לפעולות רחצה כמו שטיפת פנים וחפיפת שיער.

כדאי גם לבחון את הברז כך שיתנקז היטב למרכז הכיור כדי לשמור על  תחזוקה נאותה של סביבת הכיור. מיקום הברז נקבע בעת ההתקנה וכדאי לבחון היכן נוח יותר למקמו על גבי המשטח לפי העדפת המשתמש, אולי לפי היותו שמאלי או ימני. ניתן למקם את הברז כך שיצא מהקיר ולא מתחתית הארון אך יש לתכנן זאת מראש בעת הבנייה.

אביזרי אמבטיה כגון: מתלה למגבות, לנייר טואלט או למגבת ידיים, כדאי לקנות בסט מותאם, למשל מתלים מנירוסטה או מברזל מגולוון ולהתאימם לסגנון האמבטיה והקרמיקה.

אם נבחר עיצוב חדרי אמבטיה בסגנון מודרני נקי, יתאימו מתלי הנירוסטה או פלסטיק, ואם נבחרה קרמיקה ברוח עיצוב פנים כפרי אולי יתאים סט שנוצר מברזל מגולוון לעיתים אפילו בעבודת יד. חשוב לברר שהחומרים איכותיים ויוצרו בהתאמה לחדרים רטובים.

בשלב האחרון בוחרים סט של פח אשפה ומברשת – ניתן בבחירה הסופית הזו להוסיף קצת צבע ולבחור בפחים בצבעי שמנת למראה משתלב או בצבעים רעננים של כתום, אדום או ירקרק המצויים היום לתוספת נגיעות צבע. ניתן לשלב גם עם שטיחי אמבטיה באותו גוון.

ניתן לבחור בסט בצבע נירוסטה היכול להשתלב עם מתלים שנבחרו מראש מחומר זה, בהתאם לטעם האישי של עיצוב הבית.

למידע נוסף בתחום של עיצוב וילות, ניתן לפנות לורד גרניט, מעצבת פנים מומלצת בטלפון: 050-6238456

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ