עיצוב פנים תעשייתי

תהליך עיצוב הבית מתחיל בבחירת קו עיצובי מנחה, על פיו נבחר את האלמנטים שישתלבו בבית וירכיבו את התמונה הכללית. יצירת מראה כללי של עיצוב פנים מורכב מבחירת חומרי גלם, הצבעים והפריטים שיוצגו בחלל הבית. עיצוב פנים תעשייתי מזכיר את סגנון העיצוב האורבני, רק שהוא מוקצן יותר ונעשה בו שימוש יותר גס בחומרי גלם לא מעובדים שיוצרים מראה תעשייתי.

מנורה על קיר ישן בסגנון תעשייתייצירת עיצוב בסגנון תעשייתי תתחיל הרבה לפני בחירת האלמנטים שיוצגו בחלל, היא תתחיל עוד בשלב הבנייה עצמה כשהמטרה היא יצירת מראה לא גמור שיזכיר מעט אווירה של מפעל או חלל אחורי המשמש לאחסון.

עיצוב בתים בסגנון תעשייתי

עיצוב בתים בסגנון תעשייתי יתאים למבנים בעלי תקרה גבוהה, עם חללים פתוחים המשלבים באותו שטח כמה אזורים שונים של הבית.

כדי ליצור את המראה הלא גמור שמאפיין את העיצוב התעשייתי, נעשה שימוש בקירות חשופים, רצפת בטון, אלמנטים העשויים מחומרי גלם כמו ברזל ועץ גולמי לא מעובד, בחירת צבעים בהירים בגוון טבעי וגימור מט, גופי תאורה דומיננטיים בעלי מראה תעשייתי ושילוב מינימלי של כמות פריטים היוצרים יחד מראה נקי, מחוספס ולא מבריק.

עיצוב פנים תעשייתי או אורבני?

פינת ישיבה במטבח בעיצוב תעשייתיהסגנון התעשייתי נגזר מהסגנון האורבני, אך הוא מוקצן יותר ונעשה בו שימוש בחומרי גלם יותר תעשייתיים ולא מעובדים. אם בסגנון האורבני נעשה שימוש באלמנטים מעולם התעשייה, הרי שבסגנון תעשייתי הנוכחות של אלמנטים מסוג זה תהיה גדולה יותר והנוכחות שלהם תהיה דומיננטית מאוד בתוך החלל המעוצב.

בסגנון האורבני נרכך את המראה התעשייתי על ידי שילוב רהיטים מעץ וטקסטיל בהיר שמביא אל העולם התעשייתי חמימות ביתית. לעומת זאת, בסגנון התעשייתי נרצה להקצין את המראה הלא גמור שבא מעולם התעשייה ובמקום לרכך אותו באווירה ביתית, נקצין את השימוש באלמנטים תעשייתיים ונשלב את הנוכחות שלהם בצורה דומיננטית בעיצוב החלל.

קווים מנחים ליצירת מראה תעשייתי

אלמנטים לעיצוב פנים בסגנון תעשייתיעיצוב פנים תעשייתי יכלול כמה קווים מנחים המאפיינים את מרכיבי הסגנון שיוצר את האווירה התעשייתית וגורם למראה הכללי של מתחם מעוצב. הקו המנחה הראשון יהיה שימוש מינימליסטי בכמות הפריטים שנציג בחלל.

נבחר בקפידה את פרטי הריהוט והאלמנטים השונים, כשהעדיפות תהיה למספר מצומצם של פריטים דומיננטיים בעלי נוכחות מרשימה.

קו מנחה נוסף יהיה שימוש בצבעים בעלי גוון בהיר וגימור מט, צבעים טבעיים שאינם מבריקים או זוהרים. המטרה היא ליצור מראה מחוספס וגולמי אך לשמור על תחושה של מראה נקי.

שימוש בצבעים בגוון אפור או לבן יוכלו לתת את המענה הנכון ליצירת מראה כללי נקי, אותו ניתן להעשיר על ידי שילוב פרטי אומנות צבעוניים וגדולים שיוצגו כאלמנט דומיננטי במרכז החלל.

עיצוב תעשייתי לבית

כדי ליצור אווירה וסגנון של עיצוב פנים תעשייתי לבית, רצוי לשים לב לכמה אלמנטים מרכזיים בעלי נוכחות גדולה המשפיעה על יצירת האווירה והמראה הכללי של הבית. אבל זה לא הכל.. יש כמה אלמנטים חשובים ומשפיעים שכדאי לשים אליהם לב כשמתחילים לאפיין עיצוב פנים של בית או דירה, ועל אחת כמה וכמה כאשר הסגנון המבוקש הוא עיצוב פנים תעשייתי או עיצוב בסגנון אורבני.

ריצוף בסגנון עיצוב אורבני לאזור קבלת פנים

בחירת ריצוף

הראשון הוא בחירת הריצוף – כדי ליצור סגנון עיצוב תעשייתי לבית נרצה לבחור ריצוף מחומר גולמי לא מעובד. ריצוף בטון יהיה הבחירה המושלמת ליצירת מראה בסגנון תעשייתי, אך גם פרקט עץ בגוון כהה או רצפת אבן בגוון טבעי יוכלו לתת מענה נכון ליצירת מראה כללי בעל אופי תעשייתי.

עיצוב המטבח

האלמנט השני הוא עיצוב המטבח – לסגנון העיצובי של המטבח יש השפעה גדולה מאוד על האווירה הכללית שנוצרת בבית. ליצירת מראה תעשייתי נבחר מטבח בסגנון מודרני, בגוונים כהים של אפור ושחור, ואת המינימליסטיות שמאפיינת את המטבח המודרני נשבור בנוכחות דומיננטית של משטחי נירוסטה, כיור נירוסטה, חיפוי הקירות בטיח גולמי ושילוב עץ בגימור גס.

את ארונות המטבח נתכנן בצורה פונקציונלית והם יורכבו מיחידות סגורות וגבוהות, עם מגירות גדולות ועמוקות ועם ידיות אינטגרליות.

פינת אוכל בעיצוב תעשייתי אורבני  פינת ישיבה בסגנון עיצוב תעשייתי

גופי תאורה מעוצבים

אלמנטים בסגנון תעשייתי ליצירת עיצוב אורבני בביתאלמנט נוסף בעל השפעה רבה על עיצוב האווירה הכללית בבית, הוא בחירת גופי התאורה – מה שמייחד עיצוב פנים בסגנון תעשייתי זה יצירת מראה ישן ולא גמור, לבחירת גופי תאורה מתאימים יש השפעה גדולה על יצירת מראה כללי באווירה תעשייתית.

נרצה לבחור גוף תאורה גדול המשדר מראה ישן ומאיר באופן נקודתי אזור מסוים בחלל הכללי.

ברזל בגוון שחור יכניס נוכחות שתזכיר מפעל תעשייתי, ועל ידי שילוב כמה גופי תאורה המאירים באופן נקודתי אזורים שונים בחלל הבית נוכל ליצור אווירה נעימה בעלת אופי וסגנון תעשייתי.

הלבשת הבית – הום סטיילינג

מנורה וינטאג בסגנון תעשייתי אורבני

המוטיב המרכזי בסגנון תעשייתי הוא שהבנייה, הריהוט והמנורות, משדרים מראה ישן ולא גמור. על רקע קירות בטון חשופים, טיח מגורד וחשיפת אלמנטים מהמבנה, נרצה להלביש את הבית במספר מצומצם של אלמנטים בשימוש חומרי גלם לא מעובדים כמו ברזל ועץ.

רהיטים ישנים שעברו שחזור וחודשו תוך שמירה על אופיים הישן יתאימו מאוד להלבשת בית בסגנון תעשייתי. חלל הבית יכלול מספר מצומצם של פריטים, ללא וילונות, אלא אם מדובר בחדרי שינה, ואת הרכות ותחושת החמימות נשיג בעזרת תאורה של נורות פחם או בעזרת שטיחים דקים והרבה שילוב של עץ לא מעובד.

שילוב כמה סגנונות עיצוב

עיצוב סלון בסגנון אורבני

הסגנון התעשייתי מתאים רק למי שאוהב את הסגנון הזה, אבל לא חייבם להפוך את כל הבית לכזה.

לעתים אלמנט אחד דומיננטי יכול לעשות את העבודה ולתת תחושה של הום סטיילינג בסגנון עכשווי עם נגיעות של עיצוב תעשייתי.

חשיפת הטיח והדגשת הלבנים, שילוב רהיטי מתכת שחורים, ספות רכות עם כריות גדולות, או גופי תאורה מתאימים, יכולים להכניס בהלבשת בית מעט מהאווירה של הסגנון התעשייתי אך עדיין לשמור על אווירה כללית של עיצוב פנים בכל סגנון אחר שתבחרו.

עיצוב פנים תעשייתי לבית

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ