עיצוב כפרי

לפני שמתחילים לעצב את הבית רצוי לבחור קו מנחה שיהיה הבסיס המשותף לחיבור האלמנטים השונים ויצירת האווירה הכללית בבית. בחירת הצבעים, חומרי הגלם והפריטים בחלל הבית, צריכה להשתלב יחד בצורה מגובשת היוצרת אווירה בעלת אופי כללי אחיד.

עיצוב פנים באזור ירושלים משלב בין העיר לכפרכדי ליצור תמונה כללית של עיצוב פנים בסגנון כפרי, נבחר חומרי גלם טבעיים, או כאלו הנראים טבעיים, כשהאלמנטים השונים יוצרים אווירה חמימה ובעזרת דוגמה או מסגרת מעידים על יכולת עיבוד ידנית של חומר גלם המגיע במקורו ממשאבי הטבע השונים.

עיצוב כפרי יעשה שימוש בצבעים בעלי גוון עדין כמו שמנת או בז', שילוב של חום או גוונים עדינים של אדום, ירוק וצהוב – צבעים המזכירים את הטבע הפתוח.

 

עיצוב בתים בסגנון כפרי

עיצוב בתים בסגנון כפרי יתאים לחללים מרווחים בעלי שטח פתוח וגדול, לרוב עם הרבה אור, כשהאווירה הכללית יוצרת מראה פחות נקי ונותנת ביטוי לחשיפת העומק של הפריטים השונים המוצגים בחלל.

עיצוב פנים כפרי יכלול הרבה שימוש בעץ, בשילוב עם מתכת או זכוכית, אריחי קרמיקה ולבנים, כשכל האלמנטים באים לחזק את הקשר של האזור הפנימי עם הטבע שנמצא בחוץ.

 

עיצוב מטבח בסגנון כפרי

מטבח כפרי בבית מעוצב בירושליםעיצוב כפרי למטבח יכלול שימוש בדוגמאות, חריטות, מסגרות ועיטורים, עבור דלתות המטבח, לרוב בצבעים בהירים המזכירים גוון של עץ. ארונות המטבח ישלבו ידיות בעיצוב תואם ופעמים רבות ישלבו גם ויטרינה עם זכוכית או מדפים שיציגו פריטים חשופים מכלי המטבח.

מטבח בעיצוב כפרי אף פעם לא יתפוס את כל המקום עד לגובה התקרה. עיצוב מטבח בסגנון כפרי ישלב פעמים רבות אלמנטים דקורטיביים או צמחים בחלל שנוצר סביבו ובתוכו, כשפיזורם בשטח המטבח נותן תחושה של מרחב טבעי פתוח.

במרכז המטבח ניתן לתכנן אי או דלפק ישיבה, עם משטח בוטצ'ר מעץ טבעי ושילוב אלמנטים כפריים שישלימו את המראה ואת האווירה הכללית, כשהם מחברים בין ארונות המטבח ואזור האי או דלפק הישיבה.

חיפוי קיר למטבח בעיצוב כפרי יהיה לרוב מאריחי קרמיקה, לבנים או לעיתים מאבן טבעית שמשמשת כרקע שעליו ניתן להציג את פריטי המטבח החשופים או אלמנטים דקורטיביים כמו מתלה של סירים ומחבתות ממתכת.

 

מטבח לבן בסגנון כפרי

עיצוב בסגנון כפרי למטבח של דירה בירושלים   עיצוב פנים כפרי למטבח בצבע לבן עם עיטורים ודוגמאות

עיצוב כפרי למטבח של בית פרטי בירושלים

 

עיצוב סלון בסגנון כפרי

עיצוב בתים פרטיים בירושלים - חלל הסלון לאחר עיצוב פנים כפריכדי ליצור סגנון כפרי בעיצוב הסלון נבחר מערכת ישיבה מרווחת, מזמינה ונוחה, המשלבת שימוש בהרבה כריות נוחות ומעוטרת, עם טקסטורות וצבעים שמושכים את תשומת הלב ותופסים את העין עם נוכחותם המרשימה.

אפשר לשלב גם שולחן מעץ או מתכת עם זכוכית ולעשות שימוש בצמחייה ירוקה להשלמת האווירה הכפרית שמחברת את אזורי הפנים לטבע הפתוח.

גם בגופי התאורה נמצא שילוב בולט של עץ עם זכוכית ומתכת, כששימוש בדוגמאות ועיטורים יעזור לחבר את כל החומרים השונים אל מקורם הטבעי וכך נעצים את תחושת האווירה הכפרית בסלון.

ניתן לעשות שימושים רבים בתאורה כדי לייצר אווירה. הוספת גופי תאורה צמודי קיר או גופי תאורה עומדים, תתרום להעצמת תחושת החמימות הביתית באזור הסלון.

 

סלון דירה בעיצוב כפרי

עיצוב כפרי לסלון של דירה במבשרת ציון

 

חדר שינה בעיצוב כפרי

האלמנט המרכזי בחדר השינה הוא המיטה. כדי לעצב חדר שינה בסגנון כפרי חייבים לבחור מיטת עץ עם נוכחות בולטת ומרשימה. את הדומיננטיות של מיטת העץ נרכך באמצעות טקסטיל רך ונעים עם מאפיינים המתקשרים למראה הטבעי ולאווירה הכפרית.

הארונות, השידות ויתר האלמנטים המוצגים בחדר שינה עם עיצוב פנים כפרי, יהיו בגוון תואם למיטת העץ, כשגם אותם נרצה לעטוף בטקסטיל רך שיעזור לחבר את הדומיננטיות הטבעית תחת מעטפת קלילה ומאוזנת.

 

חדר שינה מעוצב בסגנון כפרי

 

עיצוב חדר אמבטיה כפרי

דירה בירושלים עם עיצוב חדר אמבטיה כפריעיצוב כפרי לחדר אמבטיה יתאפיין בשימוש באריחים קטנים יותר במידתם, כשהשילוב בין חיפוי קיר עם נוכחות דומיננטית, ריצוף מאריחים מצוירים ואלמנטים נוספים המשלבים צבעים נועזים עם חומרי גלם בגוון טבעי, יוצר סיפור מסגרת ונותן לחלל המון אופי.

הארונות לרוב יהיו מחופים בעץ טבעי או עץ צבוע עם משטח עליון מבוטצ'ר, עליו יהיה כיור מעוצב בשילוב ציורים מקרמיקה עבודת יד. הכיור יכול להיות עגול, מרובע או אליפטי, תלוי בגודל השטח ובהתאמה ליתר האלמנטים שנבחרו לעיצוב חדר האמבטיה.

 

חדר אמבטיה לבן בעיצוב כפרי מיוחד

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון כפרי - ורד גרניט מעצבת פנים בירושלים   עיצוב פנים לשירותים קטן בסגנון כפרי

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון כפרי עם עץ וצבע לבן   מראה מעוצבת בסגנון כפרי לחדר אמבטיה