עיצוב בסגנון אקלקטי

לפני עיצוב בתים קטנים בירושלים בסגנון אקלקטי - שידת מגירות מעוצבת בסלוןשמתחילים בתהליך עיצוב הבית כדאי לבחור קו עיצובי כללי שיהיה הבסיס המנחה ליצירת מכנה משותף בין חומרי הגלם, האלמנטים והצבעים המוצגים בחלל. התמונה הכללית שנקבל בסופו של תהליך עיצוב הבית צריכה לשדר אווירה מגובשת המשלבת אינטראקציה נכונה בין המאפיינים שיוצרים את אופי הסגנון העיצובי בחלל.

עיצוב פנים בסגנון אקלקטי מתבסס על שילוב אלמנטים מסגנונות שונים, כשהניגודים משלימים זה את זה ויוצרים בחיבורם יחד ביטוי מתוחכם לאיזון הניגודיות בין הסגנונות השונים.

לבחור את הטוב ביותר

עיצוב אקלקטי ישלב ספה כפרית משומשת, עם שידה עתיקה שקיבלנו בירושה מסבתא. הוא יחבר מטבח מודרני, שבחרו הדיירים הקודמים, עם פינת אוכל כפרית שנאספה מהרחוב ועברה חידוש.

מקור המילה 'אקלקטי' מגיע מיוונית ומשמעותו "לבחור את הטוב ביותר". הסגנון האקלקטי התחיל לראשונה באומנות המשלבת תרבויות וסגנונות שונים, משם הגיעה ההשפעה אל עולם העיצוב.

עיצוב בסגנון אקלקטי יוצר אוסף של פריטים וסגנונות המשלבים ניגודיות באופן מחמיא. הרעיון של עיצוב אקלקטי הוא ליצור שלמות על ידי חיבור הניגודים לתמונה כללית מאוזנת.

עיצוב סלון בסגנון אקלקטי

 

עיצוב פנים בסגנון אקלקטי

בסגנון עיצוב פנים אקלקטי נראה שילוב בין עתיק ומודרני, בין זול ויקר, בין חומרי גלם שונים במהותם ובין אלמנטים עיצוביים מסגנונות מנוגדים. בסגנון עיצוב זה החיבור בין ניגודים הוא הבסיס ליצירת אווירה בעלת אופי וסגנון.

עיצוב אקלקטי ישלב באופן מחמיא תאורה מודרנית עם סלון בעיצוב וינטג', יציג אלמנטים דומיננטיים באופן שמוציא אותם מהקשרם, כמו הצגת טלסקופ על שולחן קפה בסלון, ויצליח לייצר סביבה ניטרלית המחברת בהרמוניה את הניגודים השונים.

אם החלטתם ללכת על עיצוב פנים בסגנון אקלקטי, חשוב להיזהר מיצירת תחושה של עומס. מומלץ גם להימנע מטרנדים חולפים, שבמשך הזמן עלולים ליצור תחושת מיאוס במקום איזון אקלקטי מתוחכם. כדי לקבל עיצוב אקלקטי משובח ומדויק האלמנטים חייבים באמת להיות אוסף פריטים של הטוב ביותר.

עיצוב אקלקטי לבית בירושלים

 

עיצוב בהשראת אומנות ואופנה

עולם האומנות והאופנה משפיע גם על עיצוב פנים. העיצוב האקלקטי מאפשר שילוב רהיטים ואלמנטים סנטימנטליים מתקופות שונות בחיים, המהווים זיכרונות ואבני דרך בעבר, באופן שימושי שהופך אותם רלוונטיים גם כעת בזמן הווה. מעבר לעובדה שהסגנון האקלקטי מאפשר חיסכון בתקציב ושילוב חפצים קיימים שקיבלתם, מצאתם או חידשתם – הוא גם יצירתי במיוחד. 

 

קווים מנחים ליצירת סגנון אקלקטי

עיצוב בתים פרטיים בירושלים - סלון אחרי עיצוב פנים אקלקטי כפרי

עיצוב בסגנון אקלקטי ישלב באופן רגוע בין תקופות וסגנונות שונים. נעשה בו שימוש בצבעים ניטראליים המעניקים תחושה של הרמוניה והשלמה בחיבור אלמנטים מנוגדים.

כל פריט מקבל את מקומו בתוך החלל הכללי ואין מה לפחד משילובים של פריטים יוקרתיים לצד חומרים ואלמנטים שנחשבים ל'נחותים' יותר לכאורה, כשהם בעלי עיצוב חדשני וייחודי.

בסגנון האקלקטי נראה שימוש חדש ויצירתי בחומרי גלם ובפריטים מוכרים. מיטב מעצבי העל כבר משתמשים בחומרים כמו פלסטיק, פרספקט, מתכות שאינן יקרות ואפילו בקרטון. דווקא פריטים מפתיעים, משעשעים וחריגים, מקבלים היום מקום של כבוד בעיצוב סלון יוקרתי ומתקדם בסגנון אקלקטי.

סגנון שמאחד סגנונות שונים

הסגנון האקלקטי יאחד בין סגנונות מתחומי עניין שונים ויחבר אותם באמצעות צורה אחידה, מרקם דומה צביעה או גימור זהים וכו'. האלמנטים העיצוביים יהיו בעלי ערך סנטימנטלי או ייחודיות ערכית כלשהי כגון עבודת יד, פריט אספנות וכדומה.

עיצוב אקלקטי המשלב קיר גבס מודרני, רהיט ישן ויצירת אומנותמעבר לשילוב בין ישן וחדש, זול ויקר או כל ניגודיות בסיסית אחרת, הסגנון האקלקטי ינסה לעשות שימוש ייחודי באלמנטים המוצגים בחלל ולעתים מספיק למקם 2 או 3 אביזרים דומיננטיים, פרטי אמנות או רהיט שהוצא מהקשרו. לדוגמה: טלסקופ, חצובת מצלמה או גוף תאורה, כדי לשדרג משמעותית את החדר ולהוסיף לו תחכום.

 

עיצוב מטבח בסגנון אקלקטי

עיצוב מטבח בסגנון אקלקטי ישלב אלמנטים וחומרי גלם, כמו משטחי עבודה מעץ גולמי, המאפיינים עיצוב מטבח כפרי, עם מכשירים חשמליים בעלי גימור נקי ומינימליסטי, שמאפיינים דווקא עיצוב מטבח מודרני. מטבח בעיצוב אקלקטי יכול גם לשלב ארונות מטבח מעץ וזכוכית, יחד עם דלפק עתיק שעבר חידוש ונצבע בצבעוניות מודרנית.

סביב פינת האוכל ניתן לשלב כיסאות מסוגים שונים, ועל השידה תוכלו להעמיד אלמנט עיצובי, כמו מכונת כתיבה או טלסקופ, שבכלל לא קשורים לעולם התוכן של המטבח.

חשוב לשים לב שהעיצוב האקלקטי לא בא על חשבון הנוחות והפרקטיות של חלל המטבח. נסו לשמור על מרחב פתוח לתנועה ונוח לעבודה, עם מספיק מקומות לאחסון ועם נגישות למעבר של אור אל תוך שטח המטבח הפנימי.

סלון בסגנון אקלקטי

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ