עיצוב בית פרטי

בעבר, תחום עיצוב בתים פרטיים היה מקושר אסוציאטיבית אצל אנשים כאל תחום המשויך אך ורק לאנשים המתגוררים באזורי כפר ומושב  ולבעלי הכנסה גבוהה במיוחד. בשנים האחרונות עם העלייה ברמת החיים יותר ויותר אנשים הופכים לבעלי בית פרטי ומודעים לצורך של פנייה  לאיש מקצוע מומחה בתחום של עיצוב בית פרטי. הציבור הרחב מודע כיום לעובדה שמעצב/ת פנים יוכל להגיע לתכנון המשלב פונקציונליות עם אסתטיקה, ניצול השטח באופן אופטימלי וחסכון בעלויות רבות.

עיצוב בית פרטי כולל בחובו לרוב, עיצוב מספר חדרי אמבטיה ושירותים, מספר חדרי ילדים, לפחות שתי כניסות לבית, גינה, מטבח, חדר אורחים, סלון, חדר משחקים, חדר עבודה ועוד. האתגר שטמון בתוך תחום של עיצוב בית פרטי הוא אדיר. כמו כן, האפשרויות הן רבות. ניתן לעצב את הבית כולו בקו אחיד ומצד שני, להחליט שמספר אזורים יונחו על פי קו אחד והאחרים על פי קו או נושא אחר. אפשרות נוספת היא פשוט לעצב כל איזור וחדר על פי נושא משתנה. אין ספק שזהו תחום  המתחדש כל הזמן  עם מגוון  עצום של חומרים ורעיונות. בעיצוב בית פרטי לעומת דירה בבית משותף קיימים מספר מאפיינים המייחדים אותו ודורשים תשומת לב מיוחדת ותכנון ביד מקצועית.

 

תכנון הפתחים: החלונות והדלתות – בבית פרטי צמוד קרקע מתאפיין באפשרות לפתיחת חלונות גדולים ומרווחים  הפתוחים לגינה "המכניסים את הגינה לבית". הכניסה לבית  מתאפשרת פרט לדלת הכניסה הראשית הרשמית גם מדלת היציאה לגינה ולעיתים כניסת שרות נוספת מהחנייה למטבח ולמזווה . בבית פרטי  אפשר לפתוח חלונות לכל ארבעת הכיוונים או שלושה כיוונים בדו משפחתי ולהנות  מכניסת אור ואוויר. כאן תכנון מיקום החלונות וגודלם חשוב להיעשות בתכנון מוקפד. ניתן לבחור בפרופיל אלומיניום דמוי בלגי בצבעים מיוחדים או בגוון שמנת המתאחד עם צבע הקירות . במידה ובוחרים בצבע דומיננטי כגון אפור, כחול, ירקרק, יש לקחת בחשבון שמסגרת החלונות המיוחדת הזו  תשפיע על עיצוב פנים הבית ובחירת הריהוט וכן תשפיע על בחירת צבעו החיצוני של הבית, במידה ואינו באזור של בנייה וחיפוי חיצוני באבן. בתכנון חלל הסלון והמטבח יש לתכנן את החלונות כך שיתאימו לתכנון מטבח פונקציונלי וישאר  לפחות קיר אחד שלם בסלון  למיקום שידה וטלוויזיה.

נישות גבס במדרגותעיצוב בית פרטי, המשתרע על מספר קומות,  הינו אתגר עיצובי של תכנון גרם המדרגות, האם לבחור מדרגות בנויות, מדרגות תלויות , מאילו חומרים לתכנן אותם  שיש, עץ , או מתכת משולבת בעץ. בחירת המעקה צריכה להערך בהתאם לאופי המדרגות, סגנון העיצוב של הבית ולעמוד בתקני הבטיחות המקובלים. המעקה יכול להיות בנוי , עשוי  מעץ ,מתכת, זכוכית או שילוב של זכוכית ומתכת ועוד.

עיצוב בית פרטי , בעל מספר מפלסים מחייב התייחסות לתכנון חדרי השירותים כאשר בכל קומה יהיה לפחות חדר שירותים אחד. בקומת המגורים לעיתים קיימים מספר חדרי שירותים ביחידת ההורים ואמבטיה משותפת לילדים ושאר בני  המשפחה. אפשר להחליט על עיצוב אחיד לכל חדרי האמבטיה, סגנון אחיד החוזר על עצמו בכל  חדרי השירותים בקומות הבית, או אפשר לגוון ולעצב כל חדר שירותים  בהתאמה לפי תפקודו    שרותי אורחים ייצוגיים, שרותי הורים, שירותי ילדים.

בבית פרטי אפשר להוסיף בתכנון קמין המשתלב יפה בעיצוב כפרי, ניתן לבחור בקמין בודד , וניתן להטמיעו באחד מקירות הסלון ולחפות את האזור בלבנים.

בעת תכנון עיצוב בית פרטי, צריך לתת פתרון גם לחדר כביסה ושרות, נושא שלעיתים נדחק הצידה, אך חשוב מאד לנוחיותו ולתפקוד הבית. צריך לתכנן חלופה למרפסת השרות  הקיימת בדירות בדרך כלל בהמשך  המטבח או חדר אמבטיה. בהתאם לשטח הבית , ולהעדפות הדיירים אפשר להקצות חדר כביסה מרווח ומתוכנן  הכולל גם ארונות שרות וסמוך ליציאה למרפסת או הגינה כדי לאפשר תליית כביסה .כיום עם התפתחות הטכנולוגיה והשימוש במייבשי כביסה עם מעבים שאינם  דורשים  פתח חלון, ניתן לתכנן נישה ולמקם בתוכה מכונת כביסה, מייבש וארון שרות קומפקטי.

נושא נוסף שיש לתכנן הוא תכנון מיזוג האוויר,  ניתן להתייעץ עם  טכנאי מיזוג אוויר, במשולב עם המעצב כדי לקבוע היכן יהיו פתחי המיזוג ובאילו  תריסים לבחור. בחדרי הסלון והמטבח מומלץ לשלב תריסי מיזוג ארוכים וצרים הנותנים תוצאה ויזואלית טובה יותר.  בתכנון מיזוג מרכזי בכל קומה ניתן לתכנן הפעלה של ככל חדר בנפרד , פתרון אסתטי יותר מאשר תליית  מזגן קיר בכל חדר.

במידה ומדובר בבית שטרם עברתם אליו, בפנייה למעצב/ת פנים עבור עיצוב בית פרטי, חשוב לעשות זאת לפני המעבר לבית כדי לקבל הכוונה יעוץ וסיוע ברכישת ריהוט מתאים, התאמתו לשטח החדר וכמובן למקמו בצורה נכונה ויזואלית ופונקציונאלית. בנוסף, המעצב/ת יוכל לסייע בבחירת  הריצוף וצבעים נכונים לקירות הבית, חלוקה נכונה של החללים, ועיצוב המטבח . תכנון מוקפד  במסגרת תקציב ולוחות זמנים ובדיקת נתונים מקדימים עשויים גם לחסוך בהוצאות וגם להביא לתוצאות מרביות.

 

תכנון נכון ומוקדם של עיצוב בית פרטי הינו דבר חשוב וקריטי. מעצב/ת פנים יידע להתייחס לכל פרט ופרט עד לרמת האביזרים. למידע נוסף, ניתן ליצור עימנו קשר כאן.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ