עיצוב אורבני

בחירת קו עיצובי שינחה את שילוב האלמנטים בבית זה דבר חשוב בו מתחיל תהליך העיצוב. בחירת חומרי גלם, צבעים ופריטים המוצגים בחלל הבית אמורה לחבר יחד תמונה כללית המשרה אווירה מגובשת. עיצוב פנים בסגנון אורבני ישלב אלמנטים המוזכרים בעולם התעשייה ויצור תחושה של מרחב עירוני המשדר אווירה דינאמית, תוססת וצעירה.

עיצוב אורבני נקרא גם עיצוב תעשייתי, נעשה בו שימוש בחומרי גלם לא מעובדים, שימוש רב בגוונים כהים ואלמנטים בעלי אופי דומיננטי, המתגבשים יחד לאווירה מעט נוקשה המשדרת רצינות והקפדה.

עיצוב בתים בסגנון אורבני

עיצוב בתים בסגנון אורבני יעשה שימוש בהצגת חומרי גלם לא מעובדים, כגון מערכת שלד חשופה של מבנה מיזוג אוויר, חשיפת טקסטורות דומיננטיות ביסודות המבנה והצגת צבעים בעלי גוון כהה שמקשיח את האווירה.

השילוב בין מתכת לבטון וזכוכית יצור אווירה מוקפדת ורצינית, אותה ניתן לרכך על ידי בחירת רהיטים מעץ טבעי ושילוב טקסטיל בהיר היוצר חמימות של בית.

עיצוב חלל בסגנון אורבני

אלמנטים בסגנון תעשייתי ליצירת עיצוב אורבני בביתסגנון אורבני מתבסס על אסתטיקה מכאנית, שימוש בבריקים לחיפוי הקירות, חומרים דומיננטיים המוצגים בחלל גדול ואווירה המשדרת תחושה של מרחב פתוח. עיצוב פנים בסגנון אורבני מתאפיין בריבוי חללים פתוחים וגדולים, בסגנון הלופט שמגיע בהשראה לבתי המלאכה והמפעלים הקטנים אותם המקום שימש לפני שהוסב לדירת מגורים.

גוונים טבעיים של אדום או חום, יצרו תחושה של אבן טבעית המאפשרת לחשוף בטון וטיח משתלבים עם מראה זכוכית ומתכת. חומרים אלו מומלץ לשלב עם רהיטים מעץ טבעי ולא מעובד, כדי לאזן מעט את הנוקשות של חומרי המעטפת. שימוש בטקסטיל בהיר בגוונים רכים יעזור ליצור תחושת חמימות ביתית.

ריצוף בסגנון אורבני

הריצוף המאפיין את הסגנון האורבני הוא בדרך כלל ריצוף בטון או אריחי גרניט פורצלן גדולים במיוחד. ריצוף גדול, מטר ומעלה לאריח, בשילוב מראה בטון שבא לשרת את נוחות המשתמש, הן מבחינת ניקיון ותחזוקה והן מבחינת חוזק ומראה.

הריצוף הנפוץ ביותר בסגנון אורבני זה ריצוף בטון חשוף, אך השימוש בריצוף זה לבתים פרטיים פחות נפוץ בגלל פרקטיות בתחזוקה וניקיון של הבית. גרניט פורצלן תייצר את המראה התואם עם נוחות לתפעול שוטף קל ויעיל.

ריצוף בסגנון עיצוב אורבני לאזור קבלת פנים

עיצוב אורבני למטבח

עיצוב מטבח בסגנון אורבני מורכב מאלמנטים של מתכת ובטון ומשטחי עבודה מנירוסטה. חיפוי הקיר בצורת טיח דקורטיבי בדוגמת בטון. ארונות מטבח בעלי חזית בצבעים חלקים וגוונים בהירים יחסית. הצבעים הרכים יאזנו את הנוקשות של המתכת וחיפויי הקיר. שולחן האוכל באזור המטבח יהיה שולחן בעל משטח זכוכית או שולחן נירוסטה עם כיסאות בר המשלבים רגלי מתכת ומושב פלסטיק מעוצב.

רהיטים לעיצוב בסגנון אורבני

עיצוב סלון בסגנון אורבניעיצוב רהיטים בסגנון אורבני מתבסס על מאפיינים של הסגנון המודרני, קווים ישרים ומינימליים. עיצוב סלון אורבני יכלול מערכת ישיבה רכה, מרופדת ומזמינה.

בבחירת הצבעים אפשר לשלב גוונים של אפור, בתוספת מגוון כריות היוצרות איזון מעניין בחלל.

את הקיר העיקרי שתופס מקום מרכזי בסלון, נדגיש בעזרת טיח דקורטיבי או לבנים (בריקים) מחומר טבעי.

שילובים של מתכת, עץ לא מעובד וזכוכית יתפסו מקום כשברקע מעטפת טבעית המשלבת עציצים ירוקים ווילונות שתואמים את בחירת השטיח.

מראה עם מסגרת

עיצוב חדר שינה אורבני

עיצוב חדרי שינה בסגנון אורבני יאזן בין הכללים של הסגנון העיצובי והנוחות הפונקציונלית של החדר. האווירה של החדר צריכה לשדר תחושה של רכות ואינטימיות. מעטפת החלל יכולה לקבל גוונים של אפור בהיר, מנטה, היוצרים המשכיות לריצוף דמוי בטון וחיפוי החללים הציבוריים בדירה.

המיטה תופסת את מרכז החלל כשהיא מודגשת בעזרת מסגרת מוגבהת במיוחד ממתכת. את המתכת יאזנו מצעים לבנים והרבה כריות רכות. את עיצוב שאר החלל מומלץ להמשיך בשילוב מאוזן של אלמנטים כמו וילונות רכים, מראות גדולות, רהיטים דומיננטיים ושטיח נוח.

ארון אמבטיה עם מגירות טרפזי באווירה אורבנית

חדר אמבטיה בעיצוב אורבני

בעיצוב חדר האמבטיה ניתן לבחור באריחי קרמיקה קטנים בגימור מט לחיפוי הקירות. אריחים אלו יצרו מראה מיושן המזכיר חדרי שירותים ברכבת תחתית. אפשרות נוספת היא ליצור שילוב בין אריחים בגווני שחור ולבן בדוגמת דמקה.

ניתן לבחור מספר אלמנטים דקורטיביים שישלימו את האווירה – מתלה מגבות ממתכת, קופסאות פח לאחסון מוצרים באזור הכיור, כלים למשחת שיניים וסבון נוזלי מחומר בעל גימור של בטון.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ