סגנון מודרני

תהליך עיצוב הבית מתחיל בבחירת קו עיצובי שינחה את התכתיבים לבחירת חומרי הגלם, שילוב הצבעים, הטקסטורות והאלמנטים המוצגים בחלל. קו עיצובי הוא סגנון מוגדר המשלב מאפיינים שיוצרים אינטראקציה בעלת אופי מסוים המקנה אווירה כללית. עיצוב פנים בסגנון מודרני מתאפיין בשמירה על קו נקי ומינימליסטי, אך ניתן לשלב בו מאפיינים מסגנונות שונים כדי ליצור את התמהיל הנכון שיקלע במדויק לאווירה הכללית שנרצה ליצור במקום.

סלון - עיצוב מודרני
סלון - עיצוב מודרני

הלבשת בית בסגנון מודרני

הלבשת הבית בסגנון עיצוב מודרני מתאפיינת בבחירת חומרי גלם בעלי קו נקי ועכשווי. סגנון זה יכול לקבל או נראות חמה ועשירה או קרה ומינימליסטית – תלוי בבחירת החומרים ובמינון הנכון. סגנון מודרני מכונה גם בשם 'עכשווי' או 'עיצוב בקו נקי', בהשראת סגנון אדריכלות מודרנית המתאפיין בבנייה נקייה מקישוטים, בקווים ישרים התומכים את פונקציונליות המבנה.

עיצוב פונקציונלי מינימליסטי

עיצוב פנים מודרני יעדיף את הפונקציונליות על פני הקישוט, כשהשילוב בין החומרים נעשה בצורה מאוזנת השומרת על צורה ונפח בקו מינימליסטי נקי. עיצוב מודרני יכלול אלמנטים פשוטים, ללא עיטורים או דוגמאות, מחומרים המוצגים באופן טבעי ומשתלבים יחד בחיבור מושכל שיוצר איכות.

עיצוב מטבח בסגנון מודרני

עיצוב מטבח במראה המודרני, המינימליסטי, יהיה בקווים נקיים ויכלול הרבה ארונות סגורים, המאחסנים בצורה מסודרת את כלי המטבח ומשאירים את המשטחים נקיים ופנויים. תכנון המטבח יכלול את קיר הארונות הגבוהים, המכיל בתוכו מקרר (עדיף אינטגרלי), ארון בילט אין לתנור ויחידת מיקרוגל ומזווה מרווח, ככל שגודל השטח ומידות המטבח מאפשרים.

מטבח מודרני מתאפיין באי גדול ומרווח, המכיל יחידות אחסון ומשטחי עבודה גדולים המתחברים עם דלפק ישיבה. הכיור והכיריים ימוקמו בצלעות המטבח האחרות, או על גבי האי – בהתאם למידות המטבח והעדפת הדיירים ברמה הפונקציונלית.

ארונות המטבח יציגו חזית ישרה ונקיה, ללא קישוטים על גבי הארון או הדלתות, בשילוב ידיות (עדיף אינטגרליות) שאינו מושך תשומת לב. עדיף לתכנן את הארונות בגובה מלא, שיגיעו בקו אפס עד לתקרה ויתרמו בכך למראה נקי ופונקציונליות גבוהה.

עיצוב מטבח מודרני לבן מינימליסטי
מטבחים - עיצוב מטבח לבן מינימליסטי
מטבחים מעוצבים - עיצוב ארונות מטבח מינימליסטי לבן
מטבחים - עיצוב ארונות מטבח מינימליסטי לבן
סלון מודרני אורבני
סלון מודרני אורבני

עיצוב סלון בסגנון מודרני

סלון מודרני יורכב מפינת ישיבה של ספה פינתית, או ספה מאורכת בשילוב 2-3 כורסאות, מזנון מינימליסטי נמוך, בדרך כלל תלוי ומעליו טלוויזיה וספריה. אחד הטרנדים בעיצוב בתים מודרני הוא החזרת הספריות לסלון, ניתן לשלב ספריה מעץ כדי להעשיר את תחושת החמימות ולשבור מעט את הקרירות והניכור שמאפיינים עיצוב בתים בסגנון מודרני.

הסגנון המודרני יתאים יותר לעיצוב מרחב פתוח הכולל ומחבר כמה אזורים שונים של הבית, לדוגמה מטבח, סלון ופינת אוכל. החיבור יעשה בצורה נקיה כשהעדיפות היא לרהיטים תלויים בריחוף מעל הרצפה, שימוש בזכוכית לאלמנטים בולטים כמו מעקה, בחירת גופי תאורה שקועים או מרחפים, והסתרת כמה שיותר פריטים מתוך האלמנטים המוצגים בחלל.

עיצוב מודרני לחדרי אמבטיה

חדרי אמבטיה בסגנון מודרני יהיו מונוכרומטיים – מורכבים מכמה גוונים של צבע אחד, או שישלבו גוונים משני צבעים כמו אפור ולבן או חום ולבן. חיפוי הקיר יורכב מאריחים גדולים יחסים, לעיתים בעלי טקסטורת תלת מימד.

ארונות האמבטיה יהיו בקווים נקיים – ארונות תלויים, מרחפים, המכילים מגירות בצבע מנוגד לצבעי החיפויים ולעיתים מעץ המוסיף לתחושת החמימות. המשטח העליון של ארונות האמבטיה יהיה משטח אינטגרלי, עם כיור בעל מראה נקי וקל לתחזוקה.

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ