מה כדאי לדעת לפני שמחליטים על צביעת הבית?

כדאי להחליט על בחירת הצבע בשלבים ההתחלתיים של עיצוב בית שכן צבע הקירות יחד עם בחירת הריצוף והפרופילים של החלונות והדלתות יוצרים את המעטפת הראשונית והרקע לכל התכנון של הריהוט והאביזרים הנלווים.

צבע הוא שפה וצריך לדעת להשתמש בו נכון ולהעיז מעט בעזרת ייעוץ נכון של בעלי מקצוע המתמחים בנושא של עיצוב בית.

לעיתים צביעת קיר או חדר בשילוב אלמנטים נוספים יכולים לחדש חדר או חלל במחירים סבירים.

אדריכלות ועיצוב פנים בירושלים - איך לבחור צבע לבית - טיפים עבור צביעת הבית

כשבאים לבחור גוון צבע לצביעת דירה חדשה או בעת עיצוב בית קיים, כדאי לזכור מספר דברים:

  1. לקנות צבעים או לדרוש מהקבלן  צבעים מוכנים של חברות מוכרות כמו טמבור או נירלט שבאים כיום עם מספר מדויק הניתן לשחזור בעזרת קוד ממוחשב בכל עת.
  2. בעת עיצוב בית, בבחירת הגוון, במיוחד בצבעים שאינם ממשפחות הלבנים והשמנת, כדאי לזכור שהצבע שרואים במניפת הצבעים, נראה במציאות על שטח גדול הרבה יותר כהה ממה שדמיינו, לכן תמיד לאחר בחירת הגוון, לנסות וללכת כמה סקלות לכיוון הגוון בצורה בהירה יותר.
  3. לערוך צביעת נסיון בקטע קיר קטן ולרכוש לצורך הנסיון פחית קטנה של 1 ליטר ורק לאחר החלטה משביעת רצון על בחירת הגוון הרצוי לקנות את כמויות הצבע הנדרשות.
  4. להתייעץ ולחשב את כמויות הצבע הנדרשות ולהשאיר תמיד מיכל סגור היטב עם הצבע  שיהיה נגיש תמיד למקרה של  צורך בתיקון.
  5. התחשבות בתאורה- כל צבע מחזיר את האור. לכל גוף או משטח יש את ה"אלבדו" שלו- היחס בין כמות הקרינה האלקטרומגנטית המוחזרת מהשטח לכמות אשר פוגעת בו ונמדדת באחוזים. צבע בהיר מחזיר את מירב הקרינה וככל שהצבע כהה יותר מחזיר כמות קטנה יותר של קרינה. כדאי לזכור שצבע לבן מחזיר את האור ונותן תחושה של בוהק – מתאים יותר למרפאה , ואילו צבעים מגווני השמנת מחזירים אור רך ונעים יותר ומתאימים יותר ליצירת תחושה ביתית נעימה. יש לזכור, לעיתים מנורות קיר שנקבעות על גבי קיר שאינו חלק דיו , אפקט התאורה מגביר את תשומת הלב למרקם הקיר ויש להימנע מכך או לחלופין לנסות להגיע בטיוח ובצביעה לתוצאות מעולות.

בחירת צביעת קיר בודד כאלמנט עיצובי-

כשבוחרים לצבוע קיר אחד בצבע דומיננטי יש לשקול מספר החלטות.

בחירת הקיר-

כשבוחרים לצבוע קיר בודד בתהליך של עיצוב בית, יש לשקול היטב באיזה קיר לבחור. כדאי לבחור קיר מרכזי אך לא גדול במיוחד ולחשב איך הוא נראה בכניסה לבית או מזוויות שונות של חלל המגורים אפשר להעזר לשם כך בהדמיות.

כדאי לתכנן את הריהוט כך שלא יהיו רהיטים צמודים מדי לקיר הצבוע שכן כל פגיעה של שולחן או כסא עלולה לגרום לקילוף הצבע ולפגוע בשלמות הקיר.

צבע הקיר-

בחירת צבע הקיר תלויה בתפקוד החדר, אופיים של דייריו וטעמם האישי. אם זה חדר ילדים צעירים נבחר צבע חי כמו סגול, ירוק בהיר, תכלת או כתום, אם זה קיר בחלל המגורים העיקרי  נבחר צבע סולידי יותר כמו כחול אפור, חום או כתום אפרסק.

צבע הקיר צריך להתאים לריהוט להשלים אותו או להוות ניגוד לצבעי הריהוט אך ניגוד המשלים את הגוונים.

כדאי לזכור שגוונים "חמים" – כגון: אדום, חום, צבע לבנים – משדרים חמימות אך יחד עם זאת מקטינים את החלל, ואילו צבעים " קרים"  – כמו כחול, אפור – יוצרים תחושה של הגדלת החלל.

טקסטורת הקיר-

תחום הצבע מספק היום בנוסף לצבעים הסטנדרטיים צבעים בעלי טקסטורות שונות בגוונים מיוחדים היוצרים תחושה של  קיר דמוי טיח, במרקמים שונים  שיכול להתאים  מאד להדגשת קיר.

כדאי לבדוק את הקטלוג החדש של צבעי ה-"ספארי" של טמבור בעלי אפקט דקורטיבי מטאלי עדין חולי שנותן תחושה של דיונה. וקטלוג "סוויד" בעלי אפקט דקורטיבי במראה בד. אפקט דמוי זמש ואפקט מטאלי מחוספס ועדין.

למידע נוסף בתחום של עיצוב בית , ניתן לפנות לורד גרניט, מעצבת פנים בטלפון: 050-6238456

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ