כיצד להחליט על היקף השיפוץ ולהערך לקראתו

התקנת מטבח

עיצוב דירות – החלטה האם לעבור דירה או לשפץ את הדירה הקיימת

ישנם מצבים שאנו מגיעים להבנה שהבית או הדירה אינם עונים יותר על דרישותנו. נוסף ילד חדש למשפחה, הילדים גדלו ואינם מעוניינים יותר לחלוק את החדר יחדיו, אחד מבני הזוג מעוניין לעבוד מהבית ונזקק לחדר עבודה, חלל האירוח אינו מספיק גדול, ואולי רצון להגשים חלום של בית פרטי עם גינה. כל אלו לאחר ניתוח כלכלי מקיף מביאים להחלטה על מעבר לבית  מרווח יותר ולעיתים גם להבנה כי יש צורך לפנות למי שמומחה בתחום של עיצוב דירות.

לעיתים, שטח הבית מתאים לדרישות הדיירים, הם מחוברים לסביבה , לשכנים, חברים, מוסדות חינוך ושרותים חברתיים, מקומות בילוי ומסחר, אך החלוקה הפנימית איננה עונה על הצרכים, הבית זקוק לחידוש, לרענון ולעיצוב מחדש. כאן מגיעים להחלטה על שיפוץ המבנה וכדאי להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בתחום של עיצוב דירות .

החלטנו ללכת על שיפוץ מה כדאי לדעת ואיך להערך בהתאם –

מעצבי פנים מיומנים בתחום של עיצוב דירות יכולים להציע מספר חלופות לשיפוץ, תוך ליווי הפרוייקט, חיבור לאנשי מקצוע וקבלנים עמם מקושרים בנסיון מקצועי חיובי מוכח וללוות את הלקוחות לחנויות חומרי בניין וריהוט תוך הכרות רבת שנים ומתן הנחות ללקוחותיהם.

השיפוץ יכול להערך בקני מידה שונים החל מהריסת הקירות הפנימיים הניתנים לשינוי ועיצוב מחדש של החללים ועד לשיפוץ ממוקד של חלל המטבח והארוח או אפילו חדר בודד.

ההערכות לשיפוץ כוללת מספר תחומים:

  1. תחום התכנון – כדאי לעבוד עם תוכנית עבודה לשיפוץ ידועה מראש לפני תחילת העבודה.
  2. התקציב – יש לערוך הערכה תקציבית ולהוסיף תוספת עלות של 15-20%
  3. לוחות הזמנים – להעריך את זמן העבודה ולקחת טווח  בטחון של 10-15%
  4. לגבש ולנסח הסכמי עבודה עם בעלי המקצוע המתמחים בעיצוב דירות שיכללו התחייבות ללוחות זמנים ותקציב.
  5. הערכות למגורים חלופיים  או מגורים במקביל לעבודה בבית בשלבי השיפוץ.

הסעיפים שהוזכרו לעיל קשורים זה בזה ומושפעים בעיקר מהיקף השיפוץ בבית. אתמקד בהערכות הפיסית לשיפוץ המטרידה לעיתים יותר מהעלויות הכלכליות של הפרוייקט.

התחלת ריצוף
מניפות לבחירת צבע פורמאיקה

ההצעות להערכות עיצוב דירות נגזרות מהיקף פרוייקט השיפוץ

במידה והפרוייקט הינו מצומצם יחסית וכולל עבודה על חדר או על חלל המגורים והמטבח , ניתן להמשיך להתגורר בדירה, תוך הערכות מתאימה של פינוי רוב הריהוט, הספרים, השטיחים והוילונות לחדרים פנימיים ואטימתם היטב.

במידה ומדובר בהחלפת ריצוף או סיוד בכל הבית, ניתן לבצע את העבודה בשלבים, ולנייד את הריהוט והחפצים. במידה ועובדים על המטבח אפשר להכין סנדביצים יצירתיים לפיקניק בחדר השינה או  לקנות אוכל מוכן.

אם בחרתם ללכת על החלופה של שיפוץ כללי מקיף  שלוקח מספר חודשים יש להערך ולחפש דירת מגורים חלופית בשכירות לתקופה זו ולהעביר את רוב הריהוט והחפצים עד תום העבודה.

אמנם יש לקחת בחשבון את עלות השכירות וההובלה, אך לשקול מנגד את היתרונות: ניהול אורח חיים תקין ללא העדרות ממושכת מעבודה, אין צורך לפקח על  נוכחות הפועלים

ולהציע להם קפה – נותרה רק משימת הפיקוח על העבודה שגם היא יכולה להעשות בעזרת בעלי מקצוע המתמחים בתחום של עיצוב דירות ופרויקטים מסוג זה. בכל מקרה כדאי לתאם עמדות עם קבלני השיפוץ והמעצבים לגבי לוחות הזמנים ועמידה בהם.

יש לזכור שתכנון מדויק ולקיחת בעלי מקצוע אחראיים המתמחים בתחום של עיצוב דירות ובעלי המלצות יכולים לקצר את תהליך השיפוץ וליעלו.

לעולם אל תנסו להתווכח על גובה התשלום שנקבע מראש עם הקבלנים בעת העבודה, תחת זאת אפשר לבקש מהם פה ושם לצבוע או לתקן משהוא קטן באזור אחר בבית וברוח טובה יעשו זאת היות והפועלים והחומרים נמצאים בהישג יד.

במידה ומבוצע  שיפוץ מקיף של הבית מומלץ מאד להזמין חברת ניקיון המתמחה בניקוי דירות  חדשות או דירות  שעברו שיפוץ. החברה מגיעה עם מספר פועלים מיומנים וביום אחד מנקים את הרצפות, החלונות הדלתות והבית מוכן למגורים. כדאי מראש להכליל את עלות הניקוי בתקציב ולא לוותר על החלק המפנק הזה בסוף התהליך.

בית שהושקעה בו מחשבה רבה בתכנון השיפוץ מההיבט העיצובי והתפקודי והתוצאות משביעות את רצון דייריו יהפוך לבית שתחושת השייכות אליו גדלה.

שיפוץ הבית משתלם גם מההיבט הכלכלי, והעובדות מראות שערכם של בתים משופצים עולה בשוק הנדל"ן ומחזירה את ההשקעה.

למידע נוסף בתחום של עיצוב דירות,  ניתן לפנות לורד גרניט, מעצבת פנים בירושלים, מבשרת ציון, מודיעין והמרכז בטלפון: 050-6238456

התקנת ארון קיר

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ