בחירת סגנון לעיצוב הבית

בתהליך עיצוב בית או עיצוב דירה מעצבת הפנים תשאל אתכם – מהו סגנון עיצוב הפנים האהוב והמועדף עליכם? כדי להתחיל בתהליך הלבשת בית ועיצוב פנים קיים צורך לבחור בקו עיצובי, סגנון המכתיב את השימוש בחומרי הגלם, המרקמים, הצבעים והאינטראקציה של השילוב ביניהם.

מטבחים - מטבח בסגנון מודרני בצבע מוקהקיים מגוון רחב של סגנונות עיצוב פנים המשמשים עבור עיצוב בתים ודירות: החל מהסגנון המודרני, המינימליסטי, הסגנון האורבני – תעשייתי, עיצוב בסגנון כפרי, העיצוב הסקנדינבי – נורדי, הסגנון האקלקטי ועוד.

בכל סגנון ישנם זרמים, אלמנטים ומאפיינים המייחדים אותו, וכשזה נוגע לעיצוב בית פרטי או עיצוב דירה אז כמובן ישנם גם טרנדים עיצוביים המתחדשים מעת לעת.

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים לא בהכרח מחייבת בחירת סגנון ספציפי ובלעדי. ניתן לבחור בסגנון העיצובי הכללי, המאפשר גם שילוב אלמנטים ופריטים מסגנונות אחרים – ההצלחה תלויה בתמהיל ובמינון הנכון. לעיתים אחד מבני הזוג אוהב סגנון אחד והשני סגנון אחר ולעיתים דווקא השילובים השונים של אלמנטים מסגנון אחר הם אלו שיוצרים את התוצאה הסופית של עיצוב פנים מוצלח.

סגנונות לעיצוב פנים

נציג בפניכם כמה מסגנונות עיצוב הפנים הבולטים והמבוקשים ביותר, כל אחד מהם הוא סגנון עיצוב שיכול לשמש עבורכם קו כללי מנחה לעיצוב הבית. בחירת סגנון עיצוב עם מאפיינים ברורים יהיה בסיס חזק שעליו תוכלו לשלב גם אלמנטים וחומרים מסגנונות אחרים, כדי ליצור את התמהיל הנכון ביותר עבור הזהות הייחודית שלכם.

עיצוב פנים בסגנון מודרני

הסגנון המודרני מתאפיין בקו נקי שיכול לקבל מראה חם ועשיר או קר ומינימליסטי. בחירת חומרי הגלם, המינון ואופי השילוב ביניהם, הם שיתנו את הכיוון ליצירת מראה סופי בסגנון מודרני. עיצוב מטבח בסגנון מודרני ישאיר משטחים פנויים וישמור על קו נקי עם ארונות סגורים בהם הכל מאוחסן.

ניתן לשלב בין הסגנון המודרני והכפרי על ידי שילוב של פינת אוכל מעץ, ואפילו לשלב נגיעות של עיצוב בסגנון אורבני עם מנורה בעלת מראה תעשייתי.

עיצוב פנים בסגנון אורבני

העיצוב האורבני נקרא גם עיצוב תעשייתי, הוא משלב אלמנטים מעולם התעשייה והמרחב העירוני והוא מתאים לאנשים המחפשים אווירה צעירה ודינאמית.

בסגנון האורבני, תעשייתי, נראה הרבה חומרי גלם לא מעובדים – מערכות שלד חשוף של מבנה מערכת המיזוג, הרבה שימוש בגוונים כהים וטקסטורות בעלות אופי דומיננטי שיוצר אווירה מעט נוקשה.

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי – אורבני יכלול הרבה שימוש במתכת, בטון וזכוכית, שהשילוב ביניהם יצור מראה רציני ומוקפד. את המראה הנוקשה אפשר לרכך עם בחירת רהיטים מעץ טבעי ובדים בהירים.

עיצוב אורבני תעשייתי - סגנונות לעיצוב פנים

עיצוב פנים בסגנון תעשייתי

עיצוב תעשייתי הוא בעצם נגזרת של סגנון העיצוב האורבני, אך הוא מוקצן יותר לשימוש בחומרי גלם יותר תעשייתיים ולא מעובדים. לדוגמה: ריצוף בטון, שימוש במשטחי נירוסטה לאזור המטבח, חיפוי קיר עם טיח גולמי ושימוש בעץ טבעי עם גימור גס.

הייחודיות של עיצוב פנים בסגנון תעשייתי היא יצירת מראה ישן ולא גמור.

עיצוב בתים בסגנון תעשייתי יתאים לרוב לדירות או בתים עם תקרה גבוהה. בדירות ישנות אפשר לחשוף חלקים מהטיח המכסה את הקיר וכך להוסיף למראה התעשייתי.

עיצוב פנים תעשייתי לבית

עיצוב פנים בסגנון כפרי

עיצוב פנים כפרי לבית בירושליםעיצוב כפרי יכלול שימוש בחומרי גלם טבעיים, או כאלו הנראים טבעיים – הרבה שימוש בעץ, בשילוב עם מתכת, זכוכית, אריחי קרמיקה ולבנים. עיצוב פנים של מטבח בסגנון כפרי פעמים רבות יהיה עם דוגמה או מסגרת, בשילוב ארונות ויטרינה עם זכוכית.

במרכז המטבח ניתן לתכנן אי או דלפק לישיבה, עם משטח בוטצ'ר מעץ טבעי ושילוב ידיות בעיצוב כפרי שישלימו את המראה הכללי ויחברו בין ארונות המטבח ואזור האי או דלפק הישיבה.

עיצוב בסגנון כפרי יביא מראה פחות "נקי", בשילוב מדפים ויותר פריטים חשופים מכלי המטבח.

  • להמשך קריאה אודות עיצוב פנים בסגנון כפרי, לחצו – עיצוב כפרי
עיצוב כפרי למטבח של בית פרטי בירושלים
עיצוב חללים – תאורה מעל דלפק במטבח
מטבח מעוצב בסגנון כפרי
מטבח מעוצב בסגנון כפרי
עיצוב חדר אמבטיה בסגנון כפרי - ורד גרניט מעצבת פנים בירושלים
חדרי אמבטיה – ארון עם משטח עץ וכיור עליון באמבטיה בעיצוב כפרי
עיצוב חדר אמבטיה בסגנון כפרי עם עץ וצבע לבן
חדרי אמבטיה – ארון אמבטיה עם כיור מונח

עיצוב פנים בסגנון נורדי

עיצוב נורדי הוא העיצוב הסקנדינבי שמתאפיין בפונקציונליות ואסתטיקה בשימוש חומרי גלם בעלי אוריינטציה טבעית. בעיצוב הסקנדינבי יש הרבה שימוש בעץ, בטון ומתכת. חומרים טבעיים הם חלק בלתי נפרד מסגנון העיצוב הנורדי, כשהדגש הוא שימוש באלמנטים איכותיים שיחזיקו מעמד לאורך זמן ובכל שנה שחולפת יתווסף להם עוד אופי וסגנון ייחודי.

עיצוב פנים בסגנון נורדי מתאפיין במוטיב מינימליסטי, הצגה של מעט פריטים שכל אחד מהם נבחר בקפידה ותורם את חלקו ליצירת אווירה חמימה ותחושת שייכות אישית לבית.

  • לפרטים ומידע נוסף אודות העיצוב הסקנדינבי, לחצו – עיצוב נורדי 

עיצוב פנים בסגנון האקלקטי

עיצוב אקלקטי המשלב קיר גבס מודרני, רהיט ישן ויצירת אומנות
עיצוב חללים – קיר מפריד בין סלון למטבח

הסגנון האקלקטי מבוסס על שילוב אלמנטים מסגנונות שונים, כשהוא נותן מענה עיצובי לשילוב שידה ישנה שקיבלנו בירושה מסבתא, יחד עם ספה כפרית משומשת שעברה צביעה וריפוד מחדש, ומטבח בסגנון מודרני נקי שנבחר על ידי הדיירים הקודמים.

הסגנון האקלקטי יוצר אוסף של פריטים וסגנונות כשמקור המילה 'אקלקטי' מגיע מיוונית ומשמעותה "לבחור את הטוב ביותר". מקור הסגנון האקלקטי מגיע מאמנות המשלבת תרבויות וסגנונות שונים.

ניתן לשלב בין עתיק למודרני, בין זול ליקר, בין חומרים שונים ואלמנטים דומיננטיים שהוצאו מהקשרם ובכך הוסיפו בחדר תחכום. לדוגמה: טלסקופ שמונח על פינת אוכל, חצובה של מצלמה ליד העציץ בסלון, גוף תאורה שמוקם באופן לא צפוי וכדומה.

עיצוב פנים בירושלים

את האווירה ההיסטורית אפשר להרגיש בכל פינה בירושלים. נדמה שמאחורי כל סמטה וכל אבן מסתתר סיפור עתיק המשלב אותנטיות נקייה ולא מתאמצת. את פני העיר מייחדת האבן הירושלמית שמעניקה כלפי חוץ עיצוב בסגנון רטרו מסתורי וציורי, ארכיטקטורה שגורמת סקרנות גדולה לגלות מה מסתתר בפנים.

עיצוב כפרי לסלון של דירה במבשרת ציון
ריהוט – ריהוט סלון בסגנון כפרי

עיצוב מודרני מינימליסטי שמחדד את האווירה ההיסטורית, או עיצוב כפרי שמגלה חיים חדשים בתוך המעטפת האותנטית העתיקה? עיצוב פנים בירושלים זה מסע מרתק, מסתורי ובלתי צפוי.

מעצבי פנים בירושלים

מעצבי פנים בירושלים נהנים מיצירתיות ומעוף אותם תגלו רק כאשר תיכנסו לחלל הפנימי של הדירות והבתים בעיר. האבן הירושלמית עוטפת את הבתים ומסתירה עולם שלם של סגנונות עיצוב ייחודיים המשלבים אלמנטים וסגנונות שונים.

כלפי חוץ הקשתות והחלונות הארוכים מספרים סיפור דומה, אך בכל בית תמצאו סיפור אישי עם עולם פנימי עשיר וייחודי הבא לידי ביטוי בשילוב סגנונות עיצוב המייחדים אותו.

 

 

בחירת סגנון עיצוב פנים לבית במבשרת ציון בירושלים - שילוב בין מטבח מודרני ופינת אוכל כפרית
מטבחים – מטבח לבן עם דלפק בוטצר

מוזמנים לשתף,

פייסבוק
פינטרסט
WhatsApp
אימייל
× שלחו וואטסאפ