עיצוב מטבחים

לפניכם המלצות כיצד לשלב טכניקות שונות של עיצוב מטבחים כדי לתרום לעיצוב הבית ולהעניק לו אופי וסגנון מיוחד

עיצוב מטבח קטן מהווה אתגר בעיצוב מטבחים. בעיצוב מטבחים קטנים מדגישים את הפונקציונלית במסגרת השטח והמבנה של המטבח וחיבורו לחלל הבית. מטבח קטן מעוצב מתוכנן בדגש על מיקום הפונקציות העיקריות: כיור, כיריים ומקרר בקו אחד כאשר משאירים מספיק מקום בין הכיריים לכיור. תכנון מקומות האחסון נעשה ביעילות לניצול מרבי של השטח ולנוחיות המשתמש. מטבחים מעוצבים בלבן נותנים תחושה של גודל ומרחב לכן כדאי לבחור במטבח מעוצב בלבן או בגוונים בהירים דמויי שמנת וקפה.

עיצוב ארונות מטבח מושפע מסגנון עיצוב הבית, מסגנון החיים והארוח של בעלי הבית ומתכונות מבנה המטבח והחיבור לבית. בבית המעוצב בסגנון מודרני מתבקש הכיוון של עיצוב מטבח מודרני בעלי קווים נקיים , המורכב מקיר גבוה בו מאוחסנים המקרר, התנור והמזווה והשטח הנותר מתוכנן ממגירות גדולות ונוחות עם ידיות אינטגרליות. בדרך כלל מטבחים מעוצבים בלבן, בגווני אפור או ושמנת .בבית בסגנון כפרי מתבקש מטבח בעיצוב כפרי בחיפוי עץ טבעי או עץ צבוע בגווני שמנת , קפה, תכלת או מנטה. הדלתות יהיו בעיצוב מסגרת עם ידיות ופרזול כפרי.

ניתן להגיע לתכנון מטבח פונקציונאלי ואסתטי תוך שמירה על תקציב נמוך. ראשית תכנון ועיצוב מטבחים חייב להתבצע על ידי מעצבת מטבחים מנוסה תוך בחירה בחומרי גמר כגון פורמאיקה, HPL וחומרים סינטטיים נוספים הנותנים רמת גימור גבוהה בעלות סבירה. הפרזול חייב להיות ברמה גבוהה . ניתן לבחור בברזים תוצרת הארץ של חמת או מדגל.